فیلم تمرینات آب درمانی برای زانو | برای تسکین درد زانو چگونه در آب ورزش کنیم؟

<p>

دکتر مصطفی شاهرضایی فلوشیپ جراحی زانو و استاد تمام دانشگاه درباره خواص آب درمانی می‌گوید یکی از پرکاربردترین روش‌های تسکین درد زانو آب درمانی است. این روش جزو روش‌های سنتی به شمار می‌آید و امروزه به آن هیدروتراپی گفته می‌شود. به طور کلی آب یکی از مهمترین عناصر شفا بخش به شمار می‌آید. به همین علت در درمان زانو درد هم اثرگذار است.

تفاوت شنا و آب درمانی
زمانی که از فایده آب درمانی برای زانو درد صحبت می‌کنیم، همه ذهن‌ها به سمت شنا و استخر می‌رود. به گفته فلوشیپ جراحی زانو به طور کلی حمام، سونا و استخر و محیط‌هایی مانند آنها شامل روش‌های آب درمانی می‌شوند. همچنین آب درمانی با شنا در آب کاملا متفاوت است. در واقع آب درمانی نوعی تمرینات مهم است که در داخل آب و در دمای مشخصی انجام می‌شود.

درمان زانو درد در آب
استاد تمام دانشگاه می‌گوید: افرادی که از زانو درد رنج می‌برند در مرحله اول باید با فایده آب درمانی برای زانو درد آشنا شوند و سپس برای انجام آن وارد اقدام شوند. البته آب درمانی به تخصص و برنامه مشخصی نیاز دارد. پس باید زیر نظر یک پزشک انجام شود. دیگر درمان‌های زانو درد کمی درد سر دارند به همین علت آب درمانی با استقبال زیادی روبه‌رو شده است.

این مقاله نیز برای شما مفید است:
چه درمان هایی برای زانوهای پرانتزی وجود دارد؟