چگونه بهترین دکتر ارتوپد در تهران را پیدا کنیم؟

بهترین دکتر ارتوپد در تهران

پزشک متخصص ارتوپد کسی است که پس از گذراندن دوره های تخصصی آشنایی با ساختمان عضلانی و استخوانی سیستم بدن به درمان بیمارانی می پردازد که دچار کمردرد، گرفتگی عضلات و یا آرتروز و … شده اند.

مهمترین وظیفه متخصص ارتوپد تسکین دردهای استخوانی و عضلانی بیمارانی می باشد که توانایی انجام کارهای روزانه خود را نیز ندارند.

در شهرهای بزرگ مثل تهران یکی از مهم ترین دغدغه بیماران پیدا کردن متخصص ارتوپد خوب در تهران است.

لذا تصمیم داریم تا در این مقاله درباره ویژگی های بهترین دکتر ارتوپد در تهران صحبت کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید.

 

زمان مراجعه به متخصص ارتوپد

همه ما ممکن است در بازه های مختلف زمانی دچار دردهایی در کمر و یا پا و .. شویم. آیا باید با احساس اولین درد به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم؟ در ادامه موقعیت هایی را که باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنید برایتان لیست کرده ایم.

 • زمانی که دچار شکستگی شده اید.
 • نیاز به جراحی مفصل و استخوان دارید.
 • زانو، تاندون، عضلات و یا رباط ها آسیب دیده باشد.

در حالت کلی برای درمان بیماری های مفاصل و سیستم اسکلتی بدن باید به متخصص ارتوپد مراجعه کرد. برخی از افراد متاسفانه به دلیل تعلل در مراجعه به پزشک دچار مشکلات جدی تری می شوند. بنابراین بهتر است برای تشخیص سریع تر و شروع به موقع درمان در اولین فرصت به متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

بهترین دکتر ارتوپد در تهران دکتر مصطفی شاهرضایی
بهترین دکتر ارتوپد در تهران دکتر مصطفی شاهرضایی

ویژگی های بهترین دکتر ارتوپد در تهران

همان طور که در بالا اشاره شد متخصص ارتوپد وظیفه دارد تا بیماری ها و آسیب های استخوان و مفاصل بدن را درمان کند. اما متخصص ارتوپد خوب در تهران را از کجا بشناسیم؟

یک متخصص ارتوپد حاذق و مجرب باید در تشخیص علت عارضه به سرعت عمل کند و از آزمایش ها و تست های مختلف برای تشخیص قطعی کمک بگیرد تا هر چه سریع تر درمان را برای بیمار آغاز کند.

یک متخصص ارتوپد باید شرایط بیمار را به دقت بررسی کند تا بتواند برای او بهترین گزینه درمانی را اتخاذ کند. چرا که با توجه به عوارض جراحی بهتر است در ابتدا در صورت امکان درمان های غیر جراحی برای بیمار انجام شود.

متخصص ارتوپد خوب در تهران هر چند کم نیست اما پیدا کردن آن ها می تواند دشوار باشد.

شما می توانید برای کسب اطمینان بیشتر با بیماران قبلی صحبت کنید و میزان رضایت آن ها را ارزیابی کنید. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید یک متخصص ارتوپد خوب در تهران داشته باشد این است که بیمار را تا پایان پروسه درمان همراهی کند و نحوه پیشرفت درمان را پیگیری کند.
از طرف دیگر انتظار می رود که بهترین دکتر ارتوپد در تهران با بیمار بتواند ارتباط مناسبی برقرار کند و نسبت به درمان بیمار در شرایط بحرانی رویکرد مناسب را اتخاذ کند. همچنین همواره در تمام مراحل درمانی، اخلاق حرفه ای را رعایت نماید.

بهترین متخصص ارتوپد در تهران
بهترین متخصص ارتوپد در تهران

نکات مهم هنگام مراجعه به متخصص ارتوپد خوب در تهران

در صورتی که نیاز به مراجعه به متخصص ارتوپد خوب در تهران دارید حتما به نکات زیر دقت کنید :

1-حتما قبل از مراجعه به مطب دکتر، شرح حال خود را در ذهن مرور کنید تا بتوانید در زمان کوتاه اطلاعات لازم را در مورد وضعیت خود در اختیار متخصص ارتوپد قرار دهید.

2-در صورتی که قبلا سابقه مراجعه به متخصص ارتوپد را داشته اید حتما مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید.

3-لیست سوالات موردنظر خود را در ارتباط با بیماری و یا آسیب خود آماده کنید تا برخی از سوالات مهم را فراموش نکنید.

4-در صورتی که داروی خاصی برای تسکین درد خود استفاده کرده اید حتما به متخصص ارتوپد اطلاع دهید.

5-فرم هایی را که دستیار و یا منشی پزشک، جهت تکمیل پرونده پزشکی، در اختیار شما قرار می دهند را به دقت پر کنید.

 

وظایف بهترین متخصص ارتوپد در تهران

وظایف حرفه ای متخصص ارتوپد عبارتند از:

 • اخذ شرح حال از بیمار
 • معاینه
 • درخواست آزمایشات مورد نیاز برای تشخیص بیماری
 • تفسیر نتایج آزمایشات
 • تشخیص مشکل بیمار
 • انتخاب روش درمانی مناسب
 • تجویز دارو
 • انجام جراحی در صورت نیاز
 • پیگیری وضعیت بیمار پس از جراحی
 • ارائه مشاوره به بیماران در صورت لزوم

 

بهترین متخصص ارتوپد در تهران

مشکلات و آسیب های عضلانی می توانند منجر به ایجاد درد بسیار در بیماران شوند از این رو مراجعه به متخصص ارتوپد حاذق بسیار دارای اهمیت است.

چرا که درمان نادرست این بیماری ها می تواند منجر به عوارض جبران ناپذیری شود و حتی مشکلات بسیار جدی تری را برای بیمار به وجود آورد.

مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد در تهران در کنار کاهش دوره درمان باعث می شود تا مشکلات احتمالی در آینده نیز به طور چشمگیری کاهش پیدا کنند. دکتر مصطفی شاهرضایی فلوشیپ جراحی زانو و استاد تمام دانشگاه یکی از بهترین متخصص های ارتوپد در تهران می باشند که با دانش و تجربه کافی در حوزه مشکلات استخوانی و عضلانی مانند بیماری های آرتروز، پارگی منیسک، آسیب دیدگی رباط صلیبی، تعویض مفصل زانو وران، آرتروسکوپی زانو و.. مشغول به طبابت هستند. از مهم ترین ویژگی های دکتر مصطفی شاهرضایی می توان به اثربخش بودن اغلب درمان های جراحی و غیر جراحی ایشان اشاره کرد.

دکتر مصطفی شاهرضایی - بهترین دکتر ارتوپد در تهران
دکتر مصطفی شاهرضایی – بهترین دکتر ارتوپد در تهران

در یک کلام…

اختلالات ارتوپدیک در صورتی که توسط پزشک متخصص ارتوپد حاذق درمان نشود می تواند منجر به مشکلات جدی تری شود. در این مقاله در مورد ویژگی های بهترین متخصص ارتوپد در تهران صحبت کردیم. هرگز فراموش نکنید قبل از مراجعه به دکتر حتما تحقیقات لازم را انجام دهید تا بتوانید بهترین متخصص ارتوپد در تهران را انتخاب کنید.